Tulokset / Results 

Kehä 1

Pennut

ROP-pentu ke-ti - Spotted-Sphinx Árvágenhed om. Maxiini Puomila, Taina Toivonen

ROP-pentu mu-ha - C'mon Queen Of The Ring Om. Mari Rauhala 


SINISET, 5-7kk nartut
2 COEUR DE LION D´HONGRIE FORTUNA 4U FINLAND
1 SHAGGY FRIENDS ELSA GLORIA
SINISET, 7-9kk nartut
1 QUEENI VOM FRANKENLAND
KE-TI, 5-7kk urokset
1 RED RUBLEV BLUES
KE-TI, 7-9kk urokset
1 KP, ROP-PENTU, BIS-PENTU 2 SPOTTED-SPHINX ÁRVÁGENHED
KE-TI, 5-7kk nartut
1 RED RUBLEV BEING ME
2 RED RUBLEV BLING BLING
KE-TI, 7-9kk nartut
1 GAIA GEMMA NUO GRAZUCIU
2 GREAT-BODY´S LUCKY STAR
MU-HA, 5-7kk urokset
2 GRAND OAK´S CLIFFJUMPER
1 GRAND OAK´S SILVERBOLT
MU-HA, 5-7kk nartut
1 KP GLORY´S STARLIT FROM ALASKA TO DD
2 GRAND OAK´S BUMBLEBEE
3 GRAND OAK´S ELITA-ONE
MU-HA, 7-9kk nartut
1 KP ROP-PENTU, BIS-PENTU 1 C´MON QUEEN OF THE RING


Musta, harlekiini

ROP - Grandisons Judgement Day Om. Susanna Persson, Ruotsi

VSP - C'mon Just Do It Om. Katri & Hermanni Rajamäki

SERTI Uros - Grande Gremin's Favourite Florius Om. Minna Hopia

SERTI Narttu - Grandisons Judgement Day Om. Susanna Persson, Ruotsi

ROP Veteraani - Dogiwogin Snowman Om. Heidi Kuosa

ROP Juniori -  Hoppingham´s Rhythm´n Diamonds Om. Anitta Kilpeläinen

VSP Juniori - Grande Gremin's Favourite Florius Om. Minna Hopia

ROP Kasvattaja - Grande Gremin's Om. Heidi & Anne Wahlman

ROP Jälkeläinen - Grande Gremin's Black Belinda Om. Marika Kelkka


Urokset, junioriluokka
H COLADAN ONNI
H DENIM DANES NOW HAIL TO THE KING
POIS GENEDDA DÉJÀ-VU
EH GENEDDA D´UN AUTRE COTE
ERI3 GRANDE GREMIN´S FAMOUS FREETRIK
ERI1 SA PU2, SERT, VSP-JUN GRANDE GREMIN´S FAVOURITE FLORIUS
ERI GRANDISONS KODAK MOMENT
EH JÄTTILÄISEN FAUNI
H JÄTTILÄISEN FRAGOLA ALNUS
H JÄTTILÄISEN FRODE
POIS JÄTTILÄISEN GANANDER
ERI4 MI'HAVANA JAFAR AT HOPPINGHAMS
ERI MI'HAVANA JAGUAR
H MI'HAVANA JEDI
ERI2 SA PU3, VARASERT OZAENAS SUPERNOVA

Urokset, nuorten luokka
H HAPPY HARLEKIN´S BILL

Urokset, avoin luokka
H CATADELIAN AMOROUS ROMEO
H GRAND OAK´S VIN DIESEL
ERI2 SA JÄTTILÄISEN DISNEY DUMBO
ERI1 SA PU4 JÄTTILÄISEN EROS THEODOR
H JÄTTILÄISEN ÖYKKI DÖYKKI
H PIISTAR CROMWEL

Urokset, valioluokka
ERI2 C´MON PLEASE BE MY STAR
EH BONEL CHILI COOPER
ERI1 SA PU1 VSP C´MON JUST DO IT
EH DANE KHAN MILO
POIS FIGARO V GRAND OAK´S VON ADAMANTIUM
EH4 GRAND OAK´S WANNAB HAPPYHARLEKIN
EH GREAT GLADIOLUS CASHMIR
EH3 HOPPINGHAM´S ABERDEEN ANGUS
EH NORDIC GIANTS GRANT TO JÄTTILÄISEN
EH PIISTAR GERONIMO
EH RIVERCREST GEORGE CLOONEY

Urokset, veteraaniluokka
EH2 DANEMANIAN QUALITY PERFECT
ERI1 ROP-VET BIS-VET 3 DOGIWOGIN SNOWMAN
POIS MYSTIC GLOBE TROTER V VICSON
H RAINMASTER´S VITO CORLEONE

Nartut, junioriluokka
EH GRANDE GREMIN´S FABULOUS FLORESTINA
ERI2 SA GRANDE GREMIN´S FORTUNATE FELINDA
ERI3 HOPPINGHAM´S RHYTHM´N BLACK MAYA
ERI1 SA PN4 ROP-JUN BIS-JUN 1 HOPPINGHAM´S RHYTHM´N DIAMONDS
H JÄTTILÄISEN FELICITAS
ERI4 JÄTTILÄISEN GALIUM BOREALE
EH JÄTTILÄISEN GENTIANA NIVALIS
EH JÄTTILÄISEN GERANIUM LUCIDUM
EH MI´HAVANA JASMINE
EH THE GIANT ANGELS DAZZLE DAYA

Nartut, nuorten luokka
ERI1 SA PN3 VASERT COLRAS STAR POINTS 2 LHA´D
EH GREAT VOJE´S BABYDOLL HARLEQUIN
EH4 HAPPY HARLEKIN´S BEATRIX KIDDO
EH3 HAPPY HARLEKIN´S ELLE DRIVER
H HAPPY HARLEKIN´S O-REN ISHII
ERI2 SA PIISTAR JUVENTUS

Nartut, avoin luokka
EH3 C´MON JUST ME
ERI2 C´MON PRINCESS OF THE RING
EH DANEMANIAN ACTION HEROINE
EH DANEMANIAN AWESOME ANNIE
H GENEDDA AUTREMENT DIT
H GRANDE GREMIN´S DARK GLADIOLUS
ERI1 SA PN1 SERT FI MVA ROP GRANDISONS JUDGEMENT DAY
EH4 GRAND OAK´S HONEY RAIDER
POIS JÄTTILÄISEN EDDA PINK
EH JÄTTILÄISEN ÄSSÄMIX
H MI´HAVANA INVINCIBLE

Nartut, valioluokka
ERI3 ROSESTAR´S LADY OF LEGEND
ERI4 BIG RANGER´S EUROPA VQD
EH BLACKIEN COFFEA CHARRIERIANA
EH BONEL CAMILLA
EH C´MON JUST SO CHIC
ERI1 SA PN2 ERKKERTIN LOVE LOVE HOPPINGHAM
EH GRANDE GREMIN´S BLACK BELINDA
POIS GRAND OAK´S MUSTANG SALLY
ERI2 SA GRAND OAK´S PUSSY CAT
EH GRAND OAK´S SCARLETT O´HARA
EH HOPPINGHAM´S RHYTHM N BLUES JEWEL
EH HOPPINGHAM´S RHYTHM N RU ROULETTE
EH JÄTTILÄISEN BOUVARDIA ALBIFLORA

Nartut, veteraaniluokka
EH CATAPHA´S VANYA V ADALIA
EH4 CATAPHA´S WINNER-X
EH DANEMANIAN PIKKU VEERA
EH1 HOPPINGHAM´S FACT DUTY HANSU
POIS JÄTTILÄISEN MAGNOLIA
EH2 JÄTTILÄISEN PIONI
EH3 JÄTTILÄISEN QUERCUS ROBUR

Kasvattajaluokka
EI ES. C´MON
DANEMANIAN
1KP ROP-KASV BIS-KASV 2 GRANDE GREMIN´S
4 GRAND OAK´S
EI ES. HAPPY HARLEKIN´S
2 HOPPINGHAM´S
3 JÄTTILÄISEN
EI ES. MI´HAVANA

Jälkeläisluokka
EI ES. C´MON JUST DO IT
1KP ROP-JÄLK BIS-JÄLK 1 GRANDE GREMIN´S BLACK BELINDA
EI ES. GRAND OAK´S SCARLETT O´HARA
EI ES. JÄTTILÄISEN BOUVARDIA ALBIFLORA
EI ES. JÄTTILÄISEN ÄSSÄMIX
EI ES. RAINMASTER´S VITO CORLEONE


Kehä 2

Sininen

ROP - Riveran Call Me Fogman Jr Om. Netta Keyriläinen

VSP - Lha Danes Beccaria Pearl Om. Virpi Leppälä, Elsa Skinnari, Katri Rajamäki

SERTI Uros - Lha Danes Barosso Onyx Om. Saija Karttunen

SERTI Narttu - Danemanian Cutie Pie Om. Sanna Saarenpää

ROP Veteraani - Danemanian Questa Pearl Om. Virpi Leppälä

ROP Juniori - Danemanian Cutie Pie Om. Sanna Saarenpää

ROP Kasvattaja - Danemanian Om. Marika Rytinki

Urokset, junioriluokka
EH1 DANEMANIAN CHARGER
H RAINMASTER´S CHARISMATIC STORM

Urokset, nuorten luokka
H DOGGIMAINEN VELJENI LEIJONAMIELI
EH2 GRANDA GREMIN´S EROS
EH1 GRANDE GREMIN´S ESPECIAL STAR

Urokset, avoin luokka
EH2 LHA DANES BANDIDO ONYX
ERI1 SA PU2 SERT FI MVA LHA DANES BAROSSO ONYX

Urokset, valioluokka
EH4 BONEL ZARDOZ
EH BONEL Ä-YÖN DUCADAM
EH3 BONEL ÖINEN GALAXI
ERI2 DOGGIMAINEN KALEVALAN VÄINÄMÖINE
ERI1 SA PU1 ROP BIS 2 RIVERAN CALL ME FOGMAN JR
EH SEKILA´S CHARMING DANEMANIA

Nartut, junioriluokka
H DANEMANIAN CHICA BUENA
EH3 DANEMANIAN CHOSEN PEARL TO LHAD
ERI1 SA PN4 SERT ROP-JUN BIS-JUN 3 DANEMANIAN CUTIE PIE
ERI2 GRANDISONS KINETIC ENERGY

Nartut, nuorten luokka
POIS GRANDE GREMIN´S ELOISA
EH1 GRANDE GREMIN´S EWELINE

Nartut, avoin luokka
ERI1 VASERT C´MON ONE AND ONLY
H LHA DANES AURELIA DANEMANIA

Nartut, valioluokka
EH BONEL DAYLIGHT PRINCES ÅSA
H BONEL AAMU-YÖN LUMOUS
EH BONEL ALICE IN WONDERLAND
EH BONEL DANA SOFIA
ERI4 BONEL DIAMANTE CELESTE
ERI2 SA BONEL DOLCE VITA
EH C´MON LEGASY OF VALERIANA
ERI3 GRANDE GREMIN´S BLUE BEAUTY
ERI1 SA PN1 VSP LHA DANES BECCARIA PEARL

Nartut, veteraaniluokka
ERI2 SA PN3 BONEL VICTORIA
ERI3 SA BONEL YÖN LUMOUS
ERI1 SA PN2 ROP-VET BIS-VET 2 DANEMANIAN QUESTA PEARL

Kasvattajaluokka
2KP BONEL
1KP ROP-KASV BIS-KASV 3 DANEMANIAN
3KP GRANDE GREMIN´S
EI ES. LHA DANES

Jälkeläisluokka
EI ES. DANEMANIAN QUESTA PEARL
EI ES. LHA DANES AURELIA DANEMANIA
EI ES. SEKILA´S CHARMING DANEMANIA


Keltainen, tiikeri

ROP - Edendane's Jar Jar Binks Om. Mona & Jani Mahkonen

VSP - Edendane's Queen Of Hearts Om. Ulla Raitio

SERTI Uros - Red Rublev Man For All Seasons Om. Marika Näivö

SERTI Narttu - Royal Jazz Alice In Wonderland Om. Anu-Liisa Aghazarian, Pekka Heino

ROP Veteraani - Edendane's Pirate's Gold Om. Teija Salmi-Aalto

VSP Veteraani - Euro Power Boy Toy Om. Kati-Maija Korhonen

ROP Juniori - Royal Jazz Alice In Wonderland Om. Anu-Liisa Aghazarian, Pekka Heino

VSP Juniori - Djurhedens Astor af Lise Om. Soile Haavisto, Hanna Lilja

ROP Kasvattaja - Edendane's Om. Teija Salmi-Aalto

ROP Jälkeläinen - Red Rublev Rebel Yell Om. Heidi Timonen

Urokset, junioriluokka
H BOUQUET HAPPY CHILLI DOGS
ERI1 SA VASERT VSP-JUN DJURHEDENS ASTOR AF LISE
ERI2 SA EDENDANE´S NEWS FLASH
EH4 MEHERZUGI WORLD WINNER
EH3 NORDICCOOL ARCTIC POWER
POIS RITZYPAL´S FUNNY SIDE UP

Urokset, nuorten luokka
EH3 ALDER GLADE´S ETTAN
EVA GREAT ROMANCE BRAVEHEART
ERI1 SA SERT RED RUBLEV MAN FOR ALL SEASONS
EH2 SAMURAIWOOD´S ILIAS ILIADIS

Urokset, avoin luokka
H CATAPHA´S GOLD DRAGON
H EDENDANE´S TEXAS HOLD' EM

Urokset, valioluokka
ERI SA EURO POWER HANOI ROCK
ERI3 SA PU4 ALDER GLADE´S ALONSO
EH EDENDANE´S HAGBARD
ERI1 SA PU1 ROP BIS 1 EDENDANE´S JAR JAR BINKS
EH EDENDANE´S KING OF HEARTS
ERI2 SA PU3 EURO POWER DUUTSONI
EH EURO POWER FINLANDIA
POIS GIANT DANE´S CORDIAL CADET
POIS LOVE-DANE´S GREAT SOUND
EH LOVE-DANE´S HIGH POWER
EH RED RUBLEV HAPPINESS
EH RED RUBLEV LET´S GO CRAZY
EH RED RUBLEV PURPLE RAIN
EH SAMURAIWOOD´S FOX RACING
EH SAMURAIWOOD´S GRAN TURISMO
ERI4 SA SARDI´S SECRET AGENT 007 AT HOPPINGHAMS
EH WUNDERVOLL BREWILLE

Urokset, veteraaniluokka
ERI1 SA PU2 VSP-VET EURO POWER BOY TOY

Nartut, junioriluokka
ERI2 SA ALDER GLADE´S ELOWENA
ERI EDENDANE´S CENTERFOLD HOLDER
ERI4 HYACINT VAN ACASIUS
EH NORDICCOOL ARCTIC CLOUDBERRY
EH NORDICCOOL ARCTIC LIGHT
ERI3 NORDICCOOL ARCTIC LUCKY
ERI RED RUBLEV MOON STARS SUN
ERI1 SA SERT ROP-JUN BIS-JUN 2 ROYAL JAZZ ALICE IN WONDERLAND
EH SAMURAIWOOD´S JAGUAR DREAM
EH VON SCHEER´S BRING IT ON

Nartut, nuorten luokka
ERI1 SA VASERT EDENDANE´S FRONT PAGE NEWS
ERI2 RED RUBLEV MIDLIFE CRISIS

Nartut, nuorten luokka
EH3 C´MON NO THANKS I AM FINE
EH4 EDENDANE´S PRETTY WOMAN
ERI2 EURO POWER HELLO KITTY
ERI1 SA WUNDERVOLL BAWARIA

Nartut, valioluokka
ERI EURO POWER HELSINKI ROCK
ERI3 EURO POWER HURRIGANE´S ROCK
EH ALDER GLADE´S LAWELLA
ERI C´MON KEEPERS CHOICE
EH DELPHIDON´S GRACEFUL GIRL
EH EDENDANE´S LILY OF THE VALLEY
EH EDENDANE´S MONA LISA SMILE
ERI1 SA PN1 VSP EDENDANE´S QUEEN OF HEARTS
EH GRANDMAN´S SUNSHINE
ERI4 HOPPINGHAM´S TALKING-POINT TO GMS
ERI2 SA PN2 RED RUBLEV HEART KILLER
EH RED RUBLEV REBEL YELL
EH SAMURAIWOOD´S ESPRIT GIRL
EH SAMURAIWOOD´S FLICKA FREIJAN
EH SAMURAIWOOD´S FLOW SNOW
EH SAMURAIWOOD´S HOLLYWOOD DREAM
EH SAMURAIWOOD´S HONDA JAZZ
EH WUNDELVOLL BAHIRA

Nartut, veteraaniluokka
POIS ALDER GLADE´S DEARIE
ERI1 SA PN3 ROP-VET BIS-VET 1 EDENDANE´S PIRATE´S GOLD
ERI2 SA PN4 EURO POWER BLACK MAGIC
ERI3 SA RED RUBLEV SADE

Kasvattajaluokka
KP ALDER GLADE´S
1KP ROP-KASV BIS-KASV 1 EDENDANE´S
4KP EURO POWER
3KP NORDICCOOL
2KP RED RUBLEV
EI ES. SAMURAIWOOD´S

Jälkeläisluokka
2KP EURO POWER BOY TOY
3KP EURO POWER DUUTSONI
1KP ROP-JÄLK BIS-JÄLK 2 RED RUBLEV REBEL YELL


TOKO - KILPAILU

Mölliluokka

1 / 153 p. DOGIWOGIN FT. JA'QUEALAH Ohj. & Om. Sanna Tevaluoto
3 / 104 p. JÄTTILÄISEN EROS THEODOR Ohj. & Om. Minna Borodulin
2 / 129 p. JÄTTILÄISEN MAGNOLIA Ohj. & Om. Ninni Enroth

 

LAPSI & KOIRA

1 Korhonen Kirsikka 4 v.
2 Korhonen Helinä 10 v.
3 Jokinen Jessica 9 v.
4 Kirjutus Marta 8v.
5 Kulmala Linnea 2 v.


BIS-PARI


1 Heidi Timonen
Red Rublev Rebell Yell & Red Rublev Heart Killer
2 Sanna Pokka
Nordiccool Arctic Lucky & Nordiccool Arctic Light
3 Ira Penttinen
Queeni vom Frankenland & Doggimainen Kalevalan Väinämöine